Hand Emojji ImagesHand Emojji ImagesFigen Eğitim'de Maraton Başlıyor.

Our Top Course
React Js
(15 Reviews)
$15 $25
Java Program
(15 Reviews)
$10 $40
Web Design
(15 Reviews)
$10 $20
Web Design
(15 Reviews)
$20 $40
Instructor
Figen BAKKAL
Kurucu Müdür

Ortaokul Tanıtım

Figen Eğitim kurumları olarak 5. Sınıfa adım atmasıyla birlikte 4 yıl birlikte olduğu sınıf öğretmeni kavramından ayrılarak branş bazlı ayrık eğitim sistemine geçiş yapan çocuklarımızı Fiziksel ve zihinsel olarak en hızlı gelişim gösterdikleri ortaokul sürecinde yeni tanıyacakları branş bazlı eğitime alıştırırken performans kaybı, dikkat eksikliği, motivasyon düşüklüğü, ders takip zorluğu, ilkokulda kazandırdığımız çalışma alışkanlığında bozulma gibi ileriki kademelerde ve ileriki hayatında tüm dönemlerde kalıcı problemlere yol açabilecek tüm negatif durumların önüne geçebilmek için PDR birimimizin öncülüğünde öğretmen ve idaremizin koordinesinde özel olarak uyguladığımız toplu ve bireysel programlarımızla öğrencilerimizin zorlanmadan ortaokuldaki branşlaşmaya sorunsuz adaptasyonunu sağlamaya özen gösteriyoruz. Bu hızlı gelişim döneminde öğrencilerimizin bilişsel, bedensel ve ruhsal gelişimlerini PDR-öğretmenler-idarecilerimiz-velilerimiz ile koordineli bir şekilde destekleyerek çocuklarımızın maksimum fayda ile ortaokul eğitim ve öğretimlerine devam etmelerini sağlıyoruz. Akademik takip sistemimizin tüm aşamalarında her öğrencimizle ayrı ayrı olacak şekilde öğretmen-idare-Pdr birimleri üçlü olarak koordineli çalışmaktadır. 

Her ay yapılan değerlendirme toplantılarıyla ayrı ayrı her öğrenci için akademik düzey öğrenci velisi ile paylaşılmaktadır. Velilerimizden aldığımız geri dönüşler sınav sonuçları ile birleştirildiğinde Figen Eğitim kurumları ailesi olarak işimizi objektif ve doğru bir şekilde yaptığımız ortaya çıkmaktadır. Kendini ifade edebilen, sorgulayabilen, ulusal ve evrensel değerlere saygılı , Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı, mutlu, saygın bireyler yetiştirmek Figen eğitim kurumları olarak değişmez hedeflerimizdendir. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin hızlı gelişim çağı olan ortaokul çağında sosyal ve duygusal süreçlerini önemsiyoruz. PDR birimimizin çalışmaları doğrultusunda öğrencilerimize düzenli olarak programlar uyguluyoruz. 

Yetişme süreçlerinde kazanımlarımıza eş zamanlı olarak il içerisinde ve il dışında yapmış olduğumuz tarihi ve kültürel gezilerimiz ile uygarlığımızın tarihini ve kültürünü erken yaşlarda yerinde öğreterek tarih bilincini her öğrencimize ayrı ayrı kazandırarak milli bayramlarımızda yaptığımız tören ve gösterilerle bu süreçleri taçlandırıyoruz. Sosyal, kültürel ve akademik yarışmalar ile öğrencilerimizi rekabet ortamına alıştırıyoruz. Figen eğitim kurumları olarak düzenlediğimiz şenlik ve festivaller ile öğrencilerimizin tüm sosyal faaliyetlerin yanında ekstra eğlenmeleri için imkan yaratıyoruz çünkü okul sadece akademik yüklemeden ibaret değildir anlayışıyla çalışıyoruz. Bu kapsamda velilerimizin katılımıyla düzenlediğimiz yarışmalar, yemekler, kahvaltılar ve söyleşilerde öğrencilerimizin toplum içerisinde kendini ifade edebilen, özgüvenli, kültürlü, farkındalığı yüksek, araştırmacı, tarihini ve değerlerini her ayrıntısıyla bilen, ulusal ve manevi değerlerine sahip çıkabilen bireyler olarak yetiştirebilmek için velilerimize de bilgilendirme ve yönlendirme yapıyoruz. 

Figen Eğitim kurumları olarak Figen ortaokuluna katılan her öğrenci için özel olarak lise giriş sınavı LGS hazırlığını başlatıyoruz bu kapsamda Beşinci sınıftan itibaren öğrencilerimizi yeni nesil sorularla tanıştırıyoruz. Zira tüm öğrenciler için anlaşılmaz gibi görünen yeni nesil soru travmasını öğrencilerimize yaşatmıyoruz. Verdiğimiz anlayarak hızlı okuma eğitimleri ile de uzun yeni nesil soru kökleriyle öğrencilerimizin oyalanmasını önlüyoruz. Ayrıca her branş öğretmenimiz her hafta ilk girdiği derste ve tüm sınıflarımızda yeni nesil soru tanıtımı ve çözüm tekniklerini öğretirler. Böylece LGS de yeni nesil soru zorluğunu kolaylaştırıyoruz. Okulumuzda eğitim-öğretimine devam eden hiçbir öğrencinin dışarıdan özel ders veya kurs vb. takviyelere ihtiyaç duymazlar. Çünkü kurumumuz, branşında deneyimli öğretmenlerimizle hem eğitim-öğretim hem de geri besleme çalışmasını birlikte yürütmektedir. 

Figen eğitim kurumları öğrencisi olarak anaokulu veya 1. Sınıftan itibaren kurumumuzda eğitim-öğretimini tamamlayarak yine Figen Ortaokulunda başlamış öğrenciler için geribesleme programı sözkonusu değildir çünkü onlar tam donanımlı olarak Figen ortaokuna geldikleri için geri beslemeye ihtiyaç duymazlar . ancak ara sınıflar ve mezun gruplarında yani 6-7-8. Sınıflarda Figen Kolejli olan öğrencilerimiz için yoğun bir geribesleme programı tam donanıma ulaşmaları ve en baştan beri Figen kolejli olan arkadaşlarından geride kalmamaları amacıyla uygulanır.Ulusal düzeyde yapılan deneme sınavları sonucunu dikkate alarak yapılan analizlerle rehberlik servisimiz her öğrenciye ayrı ayrı takviye dersleri planlar. Bu sınavlarla elde ettiğimiz dereceler, okulumuzun eğitim-öğretim faaliyetlerini nekadar bilerek yaptığının kanıtıdır. 

Covid-19 pandemisi döneminde Figen Eğitim kurumları, eğitim-öğretime hiç ara vermemiş, Yazılım sektörünün dünyadaki en büyük temsilcisi olan Microsoftun teams altyapısı üzerinden yapılan kaliteli, kesintisiz ve birebir takip süreçli çalışmalarıyla Özel figen eğitim kurumları pandemi sürecini başarıyla yöneten az sayıdaki kurumların arasında yer almıştır ve daha çok öğrencinin tercih ettiği bir okul haline gelmiştir. Figen Eğitim kurumları olarak akademik başarının yanında öğrencilerimizin her birini ilgi ve yetenekleri doğrultusunda müzik, halk oyunları, modern danslar, futbol, voleybol, basketbol, badminton, diksiyon, yaratıcı drama, yaratıcı yazarlık, etkili iletişim teknikleri, anlayarak hızlı okuma, piyano, gitar ve ukulele gibi enstrümanları kullanılır hale getirerek akademik derslerden arta kalan zamanlarında onların bu aktivitelerle rahatlamalarını,sosyalleşmelerini, fiziksel ve bedensel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sağlamayı hedefliyoruz.

Ankara Yenimahalle'de özel ortaokul olarak hizmet vermekteyiz. Batıkent Serhat mahallesinde en iyi ortaokullar arasında olan Özel Figen Eğitim Kurumları eğitimci kökenli Figen Bakkal tarafından kurulmuştur.